Nieuws & sport
05 / 02 / 14

Nederlanders op de Olympische Spelen

Vrijdag worden de Olympische Spelen geopend, goed voor twee weken non-stop sport op je televisie. Nederlandse atleten doen slechts aan vier van de 15 sporten mee: bobsleeën, schaatsen, shorttrack en snowboarden. Dat levert wel bijna 100 wedstrijden op.

De NOS heeft inmiddels een moderne website in de lucht - geschikt voor mobiel - om alle wedstrijden live te kunnen volgen en real-time uitslagen en standen te kunnen bekijken. Hieronder staat het schema voor alle Nederlanders, die je al een dag voor de opening kunt zien. Nu maar hopen dat de omstandigheden meezitten en 'we' wat medailles behalen.

Wedstrijdschema: Nederlanders in actie

[b]Donderdag 6 februari 2014 Snowboarden[/b]
11.00 uur: Slopestyle, vrouwen, kwalificatie.

[b]Vrijdag 7 februari[/b]
Openingsceremonie om 17.00 uur op Nederland 1.

[b]Zaterdag 8 februari 2014 Schaatsen[/b]
12.30 uur: 5.000 meter, mannen (Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Jan Blokhuijsen).

[b]Zondag 9 februari 2014 Snowboarden en schaatsen[/b]
07.30 uur: Slopestyle, vrouwen halve finales.
10.15 uur: Slopestyle, vrouwen finale.
12.30 uur: Langebaanschaatsen, 3.000 meter, vrouwen (Ireen Wüst, Antoinette de Jong, Annouk van der Weijden).

[b]Maandag 10 februari 2014 Schaatsen[/b]
10.45 uur: Shorttrack, 1.500 meter,mannen.
11.30 uur: Shorttrack, 500 meter, vrouwen.
12.09 uur: Shorttrack, 1.500 meter,mannen.
12.39 uur: Shorttrack, 3.000 meter aflossing, vrouwen (Sanne van Kerkhof, Yara van Kerkhof, Jorien ter Mors, Lara van Ruijven, Rianne de Vries).
13.08 uur: Shorttrack, 1.500 meter, mannen.
14.00 uur: Langebaanschaatsen, 500 meter, mannen (Michel Mulder, Ronald Mulder, Jan Smeekens, Stefan Groothuis).
15.55 uur: Langebaanschaatsen, 500 meter, mannen (Michel Mulder, Ronald Mulder, Jan Smeekens, Stefan Groothuis).

[b]Dinsdag 11 februari 2014 Snowboarden en schaatsen[/b]
11.00 uur: Halfpipe, mannen, kwalificatie (Dimi de Jong, Dolf van der Wal).
13.45 uur: Langebaan, 500 meter, vrouwen (Margot Boer, Laurine van Riessen, Marrit Leenstra, Lotte van Beek).
15.34 uur: Langebaan, 500 meter, vrouwen (Margot Boer, Laurine van Riessen, Marrit Leenstra, Lotte van Beek).
16.00 uur: Halfpipe, mannen, halve finales.
18.30 uur: Snowboard, halfpipe, mannen, finale.

[b]Woensdag 12 februari 2014 Schaatsen[/b]
15.00 uur: Langebaanschaatsen, 1.000 meter, mannen (Stefan Groothuis, Michel Mulder, Mark Tuitert, Koen Verweij).

[b]Donderdag 13 februari 2014 Schaatsen[/b]
11.00 uur: Shorttrack, 500 meter, vrouwen, kwartfinales.
11.27 uur: Shorttrack, 1.000 meter, mannen, series.
12.14 uur: Shorttrack, 500 meter, vrouwen, halve finales.
12.35 uur: Shorttrack, 5.000 meter aflossing, mannen (Daan Breeuwsma, Niels Kerstholt, Sjinkie Knegt, Freek van der Wart).
13.07 uur: Shorttrack, 500 meter, vrouwen, finale.
15.00 uur: Langebaanschaatsen, 1.000 meter, vrouwen (Ireen Wüst, Lotte van Beek, Margot Boer, Marrit Leenstra).

[b]Zaterdag 15 februari 2014 Schaatsen[/b]
11.00 uur: Shorttrack, 1.500 meter, vrouwen, series.
11.45 uur Shorttrack, 1.000 meter, mannen, kwartfinales.
12.16 uur: Shorttrack, 1.500 meter, vrouwen, halve finales.
12.46 uur Shorttrack, 1.000 meter, mannen, halve finales.
13.09 uur: Shorttrack, 1.500 meter, vrouwen, finale.
13.23 uur Shorttrack, 1.000 meter, mannen, finale.
14.30 uur: Langebaan, 1.500 meter, mannen (Mark Tuitert, Koen Verweij, Stefan Groothuis, Sven Kramer).

[b]Zondag 16 februari 2014 Bobsleeën, snowboarden en schaatsen[/b]
08.00 uur: Snowboard, cross, vrouwen (Bell Berghuis).
10.15 uur: Snowboard, cross, vrouwen.
10.31 uur: Snowboard, cross, vrouwen, halve finales.
10.45 uur: Snowboard, cross, vrouwen, finale.
15.00: Langebaan, 1.500 meter, vrouwen (Ireen Wüst, Lotte van Beek, Jorien ter Mors, Marrit Leenstra).
17.15: Tweemansbob eerste run (Edwin van Calker).
18.50: Tweemansbob tweede run (Edwin van Calker).

[b]Maandag 17 februari 2014 Bobsleeën[/b]
15.30: Tweemansbob derde run (Edwin van Calker).
17.05: Tweemansbob vierde run (Edwin van Calker).

[b]Dinsdag 18 februari 2014 Bobsleeën en schaatsen[/b]
10.30 uur: Shorttrack, 1.000 meter vrouwen, series.
11.17 uur: Shorttrack, 500 meter mannen, series
11.56 uur: Shorttrack, 3.000 meter aflossing, vrouwen (Sanne van Kerkhof, Yara van Kerkhof, Jorien ter Mors, Lara van Ruijven, Rianne de Vries).
14.00 uur: Langebaan, 10.000 meter, mannen (Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Bob de Jong).
16.15 uur: Bobslee, tweemansbob, vrouwen, eerste run (Team Esmée Kamphuis).
17.23 uur: Bobslee, tweemansbob, vrouwen, tweede run (Team Esmée Kamphuis).

[b]Woensdag 19 februari 2014 Bobsleeën en snowboarden[/b]
07.15 uur: Snowboard, parallelreuzenslalom, vrouwen, kwalificatie (Michelle Dekker, Nicolien Sauerbreij).
10.55 uur: Snowboard, parallelreuzenslalom, vrouwen, achtste finales.
11.19 uur: Snowboard, parallelreuzenslalom, vrouwen, kwartfinales.
11.35 uur: Snowboard, parallelreuzenslalom, vrouwen, halve finales.
11.43 uur: Snowboard, parallelreuzenslalom, vrouwen, finale.
14.30 uur: Langebaan, 5.000 meter, vrouwen (Carien Kleibeuker, Ireen Wüst, Yvonne Nauta).
17.15 uur: Bobslee, tweemansbob, vrouwen, derde run (Team Esmée Kamphuis).
18.23 uur: Bobslee, tweemansbob, vrouwen, vierde run (Team Esmée Kamphuis).

[b]Vrijdag 21 februari 2014 Schaatsen[/b]
14.30 uur: Langebaan, ploegenachtervolging, mannen, kwartfinales (Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Koen Verweij, Jan Blokhuijsen).
15.23 uur: Langebaan, ploegenachtervolging, vrouwen, kwartfinales (Ireen Wüst, Lotte van Beek, Marrit Leenstra, Jorien ter Mors).
16.12 uur: Langebaan, ploegenachtervolging, mannen, halve finales.
17.30 uur: Shorttrack, 500 meter mannen, kwartfinales.
17.44 uur: Shorttrack, 1.000 meter, vrouwen, kwartfinales.
18.15 uur: Shorttrack, 500 meter mannen, halve finales.
18.23 uur: Shorttrack, 1.000 meter, vrouwen, halve finales.
18.46 uur: Shorttrack, 500 meter mannen, finale.
18.56 uur: Shorttrack, 1.000 meter, vrouwen, finale.
19.21 uur: Shorttrack, 5.000 meter aflossing, mannen, finale.

[b]Zaterdag 22 februari 2014 Snowboarden, schaatsen en bobsleeën[/b]
06.15 uur: Snowboard, parallelslalom, vrouwen, kwalificaties.
11.10 uur: Snowboard, parallelslalom, vrouwen, achtste finales.
11.41 uur: Snowboard, parallelslalom, vrouwen, kwartfinales.
11.50 uur: Snowboard, parallelslalom, vrouwen, halve finales.
11.58 uur: Snowboard, parallelslalom, vrouwen, finale.
14.30 uur: Langebaan, ploegenachtervolging, vrouwen, halve finales.
14.51 uur: Langebaan, ploegenachtervolging, mannen, finale.
15.14 uur: Langebaan, ploegenachtervolging, vrouwen, finale.
17.30 uur: Bobslee, viermansbob, mannen, eerste run (Team Edwin van Calker).
19.00 uur: Bobslee, viermansbob, mannen, tweede run (Team Edwin van Calker).

[b]Zondag 23 februari 2014 Bobsleeën[/b]
10.30 uur: Bobslee, viermansbob, mannen, derde run (Team Edwin van Calker).
12.00 uur: Bobslee, viermansbob, mannen, vierde run (Team Edwin van Calker).

Op 23 februari is om 17.00 uur de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen. Dan zal blijken of Rusland opnieuw 'de beste Spelen ooit' organiseerde.

Nieuws & sport Gadgets Fotografie
Facebook
Twitter
http://www.erwinschrijft.nl/nederlanders-op-de-olympische-spelen